• Aktif Güzellik-Yalova: 0226 352 80 80 Aktif Estetik-İstanbul: 0212 485 55 99
 • Pzt-Cmt: 8:00 - 18:00
 • 504
 • 18

Lazer epilasyonda Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak, ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Birbirini izleyen birkaç seans sonunda uygulama yapılan bölge tüylerden arınır. 12 yaşından itibaren herkese uygulanabilir.

Lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır?

Lazer işlemi, hastanın cilt ve kıl tipine uygun enerji değerleri ile yapıldığında kalıcı yan etkisi olmaz. Uygulama sonrasında, kısa süreli olarak hafif bir kızarıklık, kabarıklık, yanma görülebilir; bu da tedaviden sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Çok hassas ciltlerde kızarıklık 2-3 gün devam edebilir.

Lazer epilasyon vücuda zarar verir mi?

Hayır, zarar vermez. Çünkü yapılan işlem sırasında derinize, ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerinizi hedef alır. FDA tarafından, kalıcı epilasyon sağladığı ve güvenilirliği onaylanmıştır.

Lazer epilasyonda seans aralıkları nasıl olmalıdır?

Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır.

Lazer epilasyonda neden birden fazla seans gereklidir?

Vücut kılları anajen, katajen, telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl kökü, bu devrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon daha çok anajen dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır.

Lazer epilasyonda seanslar ne kadar sürer?

Her seans, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Örneğin komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 1-1,5 saat; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika; bıyık, çene gibi bölgeler 2-3 dakikalık sürelerde taranmaktadır.

Lazer epilasyonda ten rengi önemli midir?

Lazer epilasyon yöntemi, beyaz tenli ve koyu renk tüylü kişilerde etkinliği daha yüksek olan bir yöntemdir. Lazer cihazlarında, kişiye uygulama yapılacak bölgeye özel ayarlamalar yapabildiğinden, cilt rengi esmer olan kişilerde, bronz tenlilerde, hatta zencilerde bile, dozlar cilde zarar vermeyecek seviyelere indirilerek uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon işlem yapılırken canım çok yanar mı?

Hayır, hissettiğiniz acı lastik çarpmasından daha fazla değildir ve acısı atış sonrası hemen geçer.

Lazer sonrası yanık ve leke oluşur mu?

İşlem sonrasında hafif pembelik veya kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir. Ortalama yarım saat sonra cilt normale döner. Deneyimli olmayan ellerde kullanılan lazerler yanık riski taşır, bu yüzden doktor kontrolünde lazer yapılması önerilir.

Lazer Epilasyonla Tüyler kaç seansta biter?

Herkesin fiziki yapısı ayrı olduğu gibi, kıl yapıları da ayrıdır. Özellikle vücuttaki kol altı, alt bacak, genital bölge gibi yerler minimum 4 maksimum 8 seansta biter. Yüz, kol, sırt gibi bölgelerde 6-12 seans sürebilir.

Lazer epilasyon öncesi ne yapılması gerekir?

Lazer epilasyondan en az bir ay öncesine kadar kılları kökünden alan ağda, epilatör, cımbız, iple alınma işlemleri yapılmamalıdır. Lazer epilasyondan 15 gün öncesine kadar bronzlaşma olmamalı ya da solaryuma girilmemelidir. Tüy dökücü kremler köklere işlemediğinden, lazerden önce kullanılmalarında sakınca yoktur. Jiletleme işlemi, hiç bir zaman kıl köklerini güçlendirmeyecek ve ayva tüylerini kalınlaştırmayacaktır. Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolik asit ) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.

Lazer epilasyon seansından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Tedaviden sonra hemen günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem gören bölgeye makyaj malzemeleri rahatlıkla uygulanabilir. İşlem sonrasında, ilk 24 saat çok sıcak su uygulaması yapılmamalıdır. Lazer epilasyon, cildin açıkta kalmış bölgelerine uygulanmışsa, sonraki seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucu kullanılmalıdır. Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ile 10 gün içerisinde uzama ve dökülmeye başlar veya el ile çekilerek tutulduğunda kolayca çıkar.

Lazer epilasyon sonuçları kalıcı mıdır?

Günümüzün gelişmiş yüksek teknolojik lazerleriyle, etkin dozlarda yapılan tedavilerde, bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin, yeniden başlaması olası görünmemektedir. Konya’da en iyi lazer epilasyon merkezi arayanlar için Mavi Artı olarak siz değerleri müşterilerimize hizmet veriyoruz. Sağlığınız ve güzelliğiniz için Lazer Epilasyon konusunda yılların tecrübesine sahibiz.

Lazer Epilasyon Etkisi Nasıldır?

Koyu ciltlerde lazer enerjisi, ciltteki melanin pigmenti ile de emildiğinden uygun lazer sistemi seçilmezse yan etkiler görülebilir. Bu sebeple tüm lazer tiplerini cihaz envanterinde bulunduran ve kaliteli, FDA Onaylı cihazlar kullanan lazer epilasyon merkezlerini tercih etmeniz tavsiye edilir. Çok açık tüylerde ise melanin eksikliğinden tam etki görülemeyebilir, bu noktada buz lazer epilasyon (soğutmalı ütüleme-diyot lazer) etkilidir. İlk lazer işleminde o an uzayan köklere etki edebileceğinden ve lazer epilasyon işleminin etkileri kişiden kişiye göre değiştiğinden kesin sonuç almak adına bu işlemler en az 5-8 seans tekrarlanmalıdır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon tedavisinde en çok tercih edilen epilasyon çeşitleri Alexandrite ve Diod lazer tipidir. Ülkemizde de en çok uygulanan bu tip lazerler dışında (IPL) Yoğun ışık tedavisi, ND Yag lazer ve Ruby Lazer uygulamaları da yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

Lazer epilasyon işlemi; vücudun hemen her bölgesine uygulanabilmektedir. Göz bölgesine, burun içi kıllara (mukoza ve kılın bir arada bulunması sebebiyle), ben üzerinde bulunan kıllara lazer epilasyon uygulanmaz. En çok lazer yapılan vücut bölgeleri aşağıda listelenmiştir.

Lazer Epilasyonun Avantajları

Lazer epilasyon uygulaması uygulanan bölge için uzun süreli ve kalıcı bir tedavi biçimidir. Lazer uygulaması sayesinde kişi istenmeyen tüylerden kurtulmuş olacaktır. Lazer epilasyon sonrasında tüyler yeniden çıkacak olsa bile tüyler eskisinden çok daha az yani minimum oranda ve açık renkli olacaktır.

Lazer Epilasyonun Riskleri ve Yan Etkileri Var mıdır?

Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkinliği FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onay altına alınmıştır. Ancak bu noktada önemli olan seçeceğiniz lazer epilasyon merkezinin uzman doktor kontrolünde işlem yapan, FDA Onaylı, etkisi ve güvenilirliği tescillenmiş lazer cihazlarını kullanan kliniklerin seçilmesidir. Doğru ellerde, kaliteli ve cildinize uygun lazer cihaz sistemiyle ve doğru dozlarda yapılan lazer epilasyon işleminin herhangi bir yan etkisi veya sonuç alamama riski bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kliniğimizi arayarak lazer epilasyon 2019 ve 2020 fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Lazer epilasyon fiyatları belirlenmesinde bazı etkenler vardır. Örneğin erkek lazer epilasyon fiyatları ile kadın lazer epilasyon fiyatları farklı olacaktır. Bayan lazer epilasyonları genellikle tüm vücut epilasyon şeklinde uygulanırken, erkek lazer epilasyon bölgesel olarak uygulanır. Uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğü, fiyatı belirleyen bir diğer faktördür. Lazer epilasyon fiyatları il-il hatta ilçeler arasında da değişmektedir. Konya lazer epilasyon fiyatları ile Ankara da yapılacak olan uygulamanın fiyatları arasında farklılık olacaktır. Meram da Selçuklu, Karatay lazer epilasyon fiyatları kliniklerin belirlediği fiyat aynı olmayacaktır.

18 Comments

 1. Burcu
  Haziran 17, 2023 at 6:16 pm

  Merhaba
  Çene bölgesi için iğneli lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim?

 2. Dalene
  Eylül 5, 2023 at 10:27 pm

  I have rsad soo many articlees conncerning the blpgger lovers excelt this pot iss ggenuinely a
  good paragraph, keep itt up.

  My website 184 (Karolyn)

 3. Maryjo
  Eylül 6, 2023 at 1:49 am

  This is a very good tip partcularly to thhose fresh too thee blogosphere.
  Simple butt very precise info… Apprreciate your sharing
  this one. A muszt read post!

  my pge – blond blow jobs

 4. Eula
  Eylül 6, 2023 at 9:07 am

  If youu wannt too take a reat deaal from this article
  then youu have tto apply these strategis too your woon blog.

  Heree iis my blog serlf suck hyupno [Arnoldo]

 5. Amelia
  Eylül 6, 2023 at 4:37 pm

  I’ve been expploring forr a bbit foor any high
  qhality articles or bllog poksts on this srt oof rea
  . Exploring in Yahoo I aat ast stumbled upoln this website.
  Sttudying thiks ingo So i am satisfisd tto conve tha I’ve
  ann incrrdibly just riht uncanny feeling I discovered just what I needed.
  I sso much indubitably will mae certain too doo not forgett this sie annd
  give iit a lolok on a continuing basis.

  Heree is my homepage … https://ai-porn-gen.com/tranny-stinky

 6. Vicente
  Eylül 7, 2023 at 10:42 am

  It’s realkly vewry compllicated in thius busy lifce too listen ews oon TV, thus
  I only use world widfe web foor tat reason, aand get tthe mos
  up-to-date information.

  my webb page :: https://ai-porn.click/high-heels/

 7. Ashley
  Eylül 7, 2023 at 11:49 am

  Heolo my familly member! I want too saay that this post iis awesome, grreat written aand inclujde
  almoist all vitaal infos. I’d likee tto look mlre posts like thiis .

  Alsoo visit my web-site … https://ai-porn-gen.com/polaroid-pictures

 8. Shasta
  Eylül 7, 2023 at 10:56 pm

  This website was… hhow ddo you sayy it? Relevant!!
  Finally I’ve found ssomething whichh helpe me.
  Many thanks!

  Also visit mmy web pafe https://ai-porn-gen.com/realistic-art

 9. Magda
  Eylül 8, 2023 at 2:14 am

  Hi there, the whole thing is going sounjd here and ofcourse every one is
  shgaring information, that’s genuinely excellent, keep up writing.

  Also vsit my blog :: https://ai-porn-xxx.com/tag/pokemon-vore

 10. Vernita
  Eylül 8, 2023 at 3:41 am

  Hi therre friends, iits impressove poost about teachingand entirel explained,
  keep it uup all the time.

  Herre is my bllog post ::https://ai-porn-gen.com/di-grebek

 11. Marcelo
  Eylül 8, 2023 at 4:16 am

  I waas recommended this blog by my cousin. I’m nott ssure whether this post iis written by
  him ass no one elze knoww suchh detailed aabout mmy difficulty.
  You’re wonderful! Thanks!

  Here is my homepage; https://ai-porn-pics.com/anal-casero-jovencita.html

 12. Gustavo
  Eylül 8, 2023 at 11:14 am

  Pretgy element oof content.I just stumbled
  upon your websitte andd iin accewssion capitzl too assert tthat I get in fact love account yopur blog posts.
  Anny way I will bbe subscrtibing for youhr augment or even I achievement you get axmission to
  consistenly rapidly.

  my websit … https://ai-porno.net/hairless-pussy-flat-chest.html

 13. Ashton
  Eylül 8, 2023 at 3:15 pm

  Greetngs I am sso excited I found your weblog, I rdally foound you byy error,while Iwwas researching on Bingg for something
  else, Anyhow I aam here now annd would jjust likke too say mamy thnks for a marvelous post aand a all rouind exciting blog (I also llove thhe theme/design), I don’t have time
  too read through itt aall att the moment butt I haqve bookmarked
  it annd also added yoour RSS feeds, sso when I have
  time I willl bbe back to read more, Please do keep up thee aweaome b.

  Heere is my homepwge https://ai-porno.net/fu349qog2v6r-group.html

 14. Demetria
  Eylül 8, 2023 at 7:16 pm

  I enjoy what yoou guyys aree uup too. This type off clever work and reporting!

  Keep up the awesome works guys I’ve dded yoou guyys too blogroll.

  Here is mmy web bpog :: https://ai-porno.net/arab-milf.html

 15. Hannelore
  Eylül 16, 2023 at 12:51 pm

  Thanjs a lot forr sharing this wih aall people you actuallyy
  recognise whaat yyou are speaking about! Bookmarked.
  Kindfly additionally tzlk over with my website =).
  We cann hsve a link exdchange ageement ajong us

  my wweb site :: I Will not_Waste your Cum

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *